Svenska English
Tjej-RM Raceconsulting
2012-07-28 Kullingstrofén Official final
Results
Total list 223 starting
Pos No Dc Driver/CO-Driver Club/Country Class Make/Model SS 1/SS 4 SS 2/SS 5 SS 3 Pen/Total Diff C/L
1 66 A Eddie Hörbing Laxå MK A-förare 4 WD Ford 4:26,4 2:03,9 2:59,4
1     Jon Magnusson SMK Lindesberg   Focus WRC 11:12,0 7:19,9 28:01,6
Entrant: Torv o Maskin Entreprenad AB
 
2 56 A Jacob Jansson MK Kopparberg A-förare 4 WD Subaru 4:40,5 2:05,2 3:07,6 35,2
2     Torbjörn Henrysson Teknis MC   Impreza 11:19,0 7:24,5 28:36,8 35,2
 
3 68 A Jocke Nyman Jämtlands MK A-förare 4 WD Mitsubishi 4:32,9 2:08,5 3:03,5 41,0
3     Bo Holmstrand Kullings MS   Lancer Evo X 11:27,6 7:30,1 28:42,6 41,0
Entrant: Eljas Motorsport AB
 
4 57 A Mats Adielsson Göteborgs MF A-förare 4 WD Mitsubishi 4:47,7 2:06,2 3:05,3 55,7
4     Anders Fredriksson Årjängs MK   Lancer Evo VII 11:19,5 7:38,6 28:57,3 55,7
 
5 64 A Joachim Grahn Simrishamns MK A-förare 4 WD Ford 4:48,5 2:06,9 3:08,6 1:06,0
5     Rickard Nilsson Simrishamns MK   Focus WRC 11:22,1 7:41,5 29:07,6 1:06,0
 
6 65 A Björn Adolfsson KAK Motorsport A-förare 4 WD Skoda 4:39,7 2:07,4 3:07,6 1:09,5
6     Mikael Ståhl Haninge MK   Octavia 11:37,3 7:39,1 29:11,1 1:09,5
 
7 61 A Bengt Abrahamsson Kullings MS A-förare 4 WD Mitsubishi 4:51,2 2:10,4 3:06,2 1:18,3
7     Peter Fogel Kullings MS   Evo VII 11:43,5 7:28,6 29:19,9 1:18,3
 
8 75 A Jimmy Olsson Storfors MK A-förare 2 WD Volvo 4:38,5 2:12,0 3:07,2
1     Conny Sundqvist Storfors MK   940 11:49,1 7:41,3 29:28,1 1:26,5
 
9 67 A Björn Persson Huddinge MK A-förare 4 WD Ford 4:56,7 2:07,0 3:05,7 1:33,7
8     Anders Olsson Asarums MS   Focus WRC 11:44,9 7:41,0 29:35,3 1:33,7
Entrant: www.swita.se
 
10 74 A Christopher Zeijlon Skillingaryds MK A-förare 2 WD Volvo 4:39,9 2:11,8 3:08,0 15,4
2     Christofer Svensson Skillingaryds MK   240 11:53,1 7:50,7 29:43,5 1:41,9
Entrant: Bergfors snickerifabrik
 
11 73 A Mikael Ericsson SMK Trollhättan A-förare 2 WD Volkswagen 4:38,8 2:12,1 3:10,8 18,3
3     Conny Erixon Kullings MS   Golf III KitCar 11:57,2 7:47,5 29:46,4 1:44,8
Entrant: Colly Verkstadsteknik AB
 
12 307 A Jan Kåre Wilsberg KNA Kongsvinger A-förare 2 WD Volvo 4:40,8 2:17,3 3:04,3 24,5
4     Tina Jeanette Olsen KNA Kongsvinger   940 Evo 11:54,7 7:55,5 29:52,6 1:51,0
 
13 71 A Patrik Larsson SMK Nyköping A-förare 2 WD Volvo 4:42,5 2:13,0 3:08,6 28,3
5     Kristoffer Nordlund SMK Nyköping   240 11:56,2 7:56,1 29:56,4 1:54,8
Entrant: Lejtorp Racing
 
14 53 A Bengt Thorsell Skara MK A-förare 4 WD Ford 4:43,9 2:17,9 3:21,9 10 1:55,2
9     Håkan Palm Björnjägarens MK   Focus WRC 11:47,0 7:36,1 29:56,8 1:55,2
 
15 77 A Tobias Söderqvist AMF Årsunda A-förare 2 WD Toyota 4:54,1 2:15,0 3:09,8 28,9
6     Joakim Söderqvist AMF Årsunda   Corolla 11:48,3 7:49,8 29:57,0 1:55,4
Entrant: Tractive AB
 
16 93 A Sebastian Malm MK Speed A-förare 2 WD Ford 4:39,5 2:16,5 3:08,7 36,7
7     Tomas Andersson Huddinge MK   Escort Maxi 12:07,4 7:52,7 30:04,8 2:03,2
Entrant: RAMIRENT AB
 
17 89 A Andreas Levin Lima MS A-förare 2 WD Peugeot 4:47,0 2:17,2 3:09,6 41,7
8     Birgitta Levin Lima MS   205 GTI 12:04,2 7:51,8 30:09,8 2:08,2
 
18 70 A Johan Carlsson Degerfors RC A-förare 2 WD Toyota 4:49,9 2:12,8 3:12,8 42,3
9     Johan Lövgren Degerfors RC   Corolla 12:02,4 7:52,5 30:10,4 2:08,8
 
19 99 A Per Johansson SMK Trollhättan A-förare 2 WD VW 4:44,6 2:19,8 3:07,1 48,2
10     Tony Carlsson SMK Trollhättan   Golf 12:07,1 7:57,7 30:16,3 2:14,7
Entrant: www.swita.se
 
20 78 A Johan Holmberg Gotlands MF A-förare 2 WD Suzuki 4:49,0 2:16,5 3:14,0 49,7
11     Henrik Appelskog Östergyllen RC   Swift S1600 12:06,4 7:51,9 30:17,8 2:16,2
Entrant: Nordh`s Lastmaskiner AB
 
21 87 A Johan Karlsson Tjust MK A-förare 2 WD Volvo 4:51,1 2:20,3 3:11,7 50,7
12     Maths Johnsson Ydre MK   940 12:05,6 7:50,1 30:18,8 2:17,2
Entrant: Tornby Bilteknik AB
 
22 63 A Carina Hermansson SMK Uppsala A-förare 4 WD Subaru 4:42,7 2:14,6 3:14,5 2:18,1
10     Staffan Lindberg Sigtuna RC   WRX 12:08,0 7:59,9 30:19,7 2:18,1
 
23 46 A Algot Öberg Eskilstuna MK A-förare 4 WD Subaru 4:40,6 2:10,5 3:16,0 2:21,6
11     Niklas Johansson Ryds MK   Impreza 12:02,6 8:13,5 30:23,2 2:21,6
Entrant: Sörmlands Energi AB
 
24 72 A Henrik Lennartsson Skillingaryds MK A-förare 2 WD Volvo 4:53,5 2:16,2 3:11,6 58,1
13     Jonas Sandberg Norrköpings MK   940 Evo 12:05,5 7:59,4 30:26,2 2:24,6
Entrant: ASSISTANSKÅREN 020-912912
 
25 88 A Bengt Carlsson Vara MK A-förare 2 WD BMW 4:43,2 2:22,0 3:09,1 1:00,8
14     Andreas Aleryd Vara MK   325 12:15,8 7:58,8 30:28,9 2:27,3
 
26 105 A Magnus Carlsson Wäxjö MS A-förare 2 WD Volvo 4:49,2 2:18,3 3:09,7 1:01,3
15     Timmy Berntsson Wäxjö MS   940 12:03,2 8:09,0 30:29,4 2:27,8
 
27 95 A Daniel Hoffmann SMK Linde A-förare 2 WD Opel 4:46,3 2:19,6 3:11,5 1:02,1
16     Per Magnus Eriksson MK Ran   Corsa 12:07,5 8:05,3 30:30,2 2:28,6
Entrant: Järbo Alltech
 
28 100 A Johan Nilsson Vara MK A-förare 2 WD Volvo 4:50,6 2:20,7 3:16,5 1:02,1
16     Matti Johansson Vara MK   242 12:03,7 7:58,7 30:30,2 2:28,6
 
29 82 A Simon Johansson Munkfors MC A-förare 2 WD Volvo 5:04,4 2:22,1 3:14,9 1:04,0
18     Fredrik Peterson V:a Östergötlands MK   940 11:52,4 7:58,3 30:32,1 2:30,5
 
30 84 A Johan Svensson SMK Valdemarsvik A-förare 2 WD Volvo 4:43,4 2:23,3 3:13,4 1:04,6
19     Terje Plomén SMK Valdemarsvik   240 Evo 12:14,6 7:58,0 30:32,7 2:31,1
 
31 90 A Fredrik Eriksson Katrineholms MK A-förare 2 WD VW 4:42,6 2:19,9 3:11,0 1:05,0
20     Daniel Edorsson Katrineholms MK   Golf 12:13,9 8:05,7 30:33,1 2:31,5
 
32 79 A Thord Johansson SMK Hörby A-förare 2 WD Volvo 4:49,2 2:20,0 3:15,3 1:05,2
21     Emil Månsson SMK Hörby   940 12:11,6 7:57,2 30:33,3 2:31,7
Entrant: Konditori Boulevard Kristianstad
 
33 170 B Ulf Pettersson Katrineholms MK B-förare 4 WD Subaru 4:51,1 2:14,0 3:04,1
1     Christer Carlsson Katrineholms MK   Impreza 12:02,2 8:24,5 30:35,9 2:34,3
 
34 308 A David Pettersson Falköpings MK A-förare 2 WD Ford 4:45,1 2:20,2 3:10,7 1:09,9
22     Karl-Johan Nattsson Falköpings MK   Fiesta ST 150 12:20,9 8:01,1 30:38,0 2:36,4
Entrant: CEJN AB
 
35 92 A Niclas Karlsson Ydre MK A-förare 2 WD Volvo 4:45,1 2:20,4 3:10,3 1:11,2
23     Linn Karlsson Ydre MK   242 12:16,6 8:06,9 30:39,3 2:37,7
Entrant: DEKALTRIM.NU
 
36 182 B Kaj Banck Storfors MK B-förare 2 WD Volvo 4:42,3 2:21,6 3:10,5
1     Richard Svensson Storfors MK   940 12:06,5 8:19,3 30:40,2 2:38,6
 
37 115 A Tony Karlsson Flens MS A-förare 2 WD Volvo 4:40,5 2:21,9 3:09,7 1:13,7
24     Pär Carlsson Flens MS   242 12:21,5 8:08,2 30:41,8 2:40,2
Entrant: INGEMARS GARAGE AB
 
38 181 B Robin Wallon SMK Kungsör B-förare 2 WD Volvo 4:44,6 2:20,5 3:08,1 9,4
2     Rickard Strindlund SMK Kungdör   240 12:11,4 8:25,0 30:49,6 2:48,0
 
39 50 A Steen Skodborg Borlänge MK A-förare 4 WD Mitsubishi 4:56,6 2:13,6 3:17,1 2:52,0
12     Joakim Svan Borlänge MK   Evo VII 12:20,6 8:05,7 30:53,6 2:52,0
 
40 183 B Daniel Hellstadius Kullings MS B-förare 2 WD Volvo 4:50,6 2:14,5 3:09,9 17,6
3     Jonas Bergsander Kullings MS   242 12:22,0 8:20,8 30:57,8 2:56,2
 
41 106 A Jörgen Hägglund V:a Östergötlands MK A-förare 2 WD Volvo 4:54,9 2:19,9 3:12,7 1:30,4
25     Torbjörn Kadebro V:a Östergötlands MK   940 12:22,1 8:08,9 30:58,5 2:56,9
Entrant: 76 MOTOR OIL
 
42 109 A Leif Persson Laxå MK A-förare 2 WD Volvo 4:53,0 2:20,7 3:27,5 10 1:30,6
26     Fredrik Rudmalm Laxå MK   940 12:10,9 7:56,6 30:58,7 2:57,1
 
43 173 B Gabriel Savela Stockholms BK B-förare 4 WD Mitsubishi 4:56,7 2:13,3 3:00,4 23,8
2     Mikael Savela Stockholms BK   Lancer Evo IV 12:15,3 8:34,0 30:59,7 2:58,1
 
44 116 A Patrick Arvidsson Gotlands MF A-förare 2 WD Volvo 4:47,2 2:36,5 3:12,7 1:31,8
27     Ronnie Berglund Haninge MK   940 12:16,0 8:07,5 30:59,9 2:58,3
Entrant: Nordh's Lastmaskiner
 
45 104 A Robert Eriksson Eskilstuna MK A-förare 2 WD Renault 4:56,9 2:27,0 3:12,6 1:34,9
28     Jens Thapper SMK Motala   Clio R3 12:13,8 8:12,7 31:03,0 3:01,4
Entrant: TEAM BILIA
 
46 175 B Magnus Johansson Älvbygdens MK B-förare 4 WD Mitsubishi 4:57,0 2:12,2 3:16,0 28,9
3     Roger Lindblad Älvbygdens MK   Evo VI 12:22,3 8:17,3 31:04,8 3:03,2
 
47 45 A Jan-Olof Marklund Umeå AK A-förare 4 WD Lancia 4:40,8 2:09,0 3:11,4 3:05,2
13     Mikael Eriksson Vännäs MK   Integrale HF 16v 13:21,4 7:44,2 31:06,8 3:05,2
 
48 98 A Thomas Blåder Filipstad MC A-förare 2 WD Volvo 4:56,5 2:21,9 3:13,9 1:40,1
29     Tommy Magnsson Storfors MK   940 12:19,2 8:16,7 31:08,2 3:06,6
 
49 102 A Ulrik Ossiansson Götene MK A-förare 2 WD VW 4:52,4 2:20,7 3:15,5 1:42,5
30     Rebecka Stenblom Götene MK   Golf 2 12:30,5 8:11,5 31:10,6 3:09,0
 
50 96 A Björn Beck Åmåls MK A-förare 2 WD Ford 4:58,0 2:22,7 3:10,2 1:42,7
31     Jan-Åke Heimer Åmåls MK   Escort Mk2 12:31,1 8:08,8 31:10,8 3:09,2
 
51 184 B Joakim Larsson Norrköpings MK B-förare 2 WD Volvo 4:58,4 2:19,2 3:07,3 37,2
4     Martin Berggren Linköpings MS   242 12:21,8 8:30,7 31:17,4 3:15,8
 
52 110 A Peter Liwell Eskilstuna MK A-förare 2 WD VW 4:57,2 2:22,7 3:15,8 1:53,1
32     Tommy Wallin Eskilstuna MK   Golf Mk2 12:34,6 8:10,9 31:21,2 3:19,6
Entrant: Sörmlands Energi AB www.sormlandsenergi.se
 
53 186 B Tomas Ingberg Gnesta MK B-förare 2 WD Volvo 4:48,3 2:16,8 3:07,2 10 42,7
5     Johan Lund Gnesta MK   242 12:23,6 8:37,0 31:22,9 3:21,3
 
54 83 A Jan Onkamo MSK Hammaren A-förare 2 WD Volvo 4:52,3 2:18,2 3:47,5 1:54,9
33     Ola Kilestad MSK Hammaren   940 12:23,2 8:01,8 31:23,0 3:21,4
 
55 48 A Osborn Eklundh Simrishamns MK A-förare 4 WD Subaru 5:03,9 2:11,5 3:21,6 3:27,5
14     Anders Wallbom KAK Motorsport   Impreza WRX STi N14 12:32,2 8:19,9 31:29,1 3:27,5
Entrant: www.swita.se
 
56 111 A Jonas Sandgren Falköpings MK A-förare 2 WD VW 4:54,4 2:17,1 3:17,5 2:07,3
34     Urban Fröjd Falköpings MK   Golf III 12:37,4 8:29,0 31:35,4 3:33,8
 
57 112 A Mats Larsson Fagersta MK A-förare 2 WD Opel 4:54,5 2:20,3 3:17,5 2:10,6
35     Mikael Johansson Fagersta MK   Corsa B 12:37,4 8:29,0 31:38,7 3:37,1
 
58 25 A Janne Westlund MK Kopparberg HRB 1976-1981 Volvo 4:52,1 2:23,1 3:14,8
1     Thomas Johansson Forshaga MC   240 12:55,4 8:21,2 31:46,6 3:45,0
 
59 108 A Jimmie Walfridson MK Ratten A-förare 2 WD Ford 4:57,3 2:24,2 3:19,8 2:19,6
36     Patrik Barth MK Ratten   Fiesta R2 12:41,7 8:24,7 31:47,7 3:46,1
 
60 185 B Joakim Irebrand Vallentuna MK B-förare 2 WD Peugeot 4:58,1 2:18,8 3:13,5 1:12,1
6     Mats Jägerhult Vallentuna MK   206 12:39,1 8:42,8 31:52,3 3:50,7
 
61 80 A Torbjörn Gustafsson SMK Nyköping A-förare 2 WD Volvo 4:58,8 2:21,1 3:18,8 2:24,3
37     Kristoffer Gustavsson Björkviks MC   242 12:33,4 8:40,3 31:52,4 3:50,8
 
62 85 A Daniel Johansson Nollåtta MK A-förare 2 WD Suzuki 5:02,7 2:23,5 3:26,2 2:29,2
38     Lars-Olof Persson Järbo MK   Ignis S1600 12:47,6 8:17,3 31:57,3 3:55,7
Entrant: JRM RACING AB
 
63 176 B Bjørn Bækkevold KNA Indre Ytre Østfold B-förare 4 WD Mitsubitshi 5:08,2 2:15,0 3:10,8 1:23,2
4     Dyre Erling Fredriksen KNA Oslo   Lancer Evo V 12:36,9 8:48,2 31:59,1 3:57,5
 
64 94 A Martin Norenby Dals MK A-förare 2 WD VW 5:12,4 2:28,0 3:24,2 2:38,6
39     Gustav Holmdahl SMK Linde   Golf 12:46,0 8:16,1 32:06,7 4:05,1
 
65 51 A L-G Jansson Stenungsunds MS A-förare 4 WD Toyota 5:04,0 2:14,7 3:40,2 4:06,7
15     Ola Persson Rasbo MK   Celica 205 GT4 12:46,7 8:22,7 32:08,3 4:06,7
Entrant: Team Maud Sahlin Motorsport
 
66 136 B Jimmy Wessbo Kullings MS B-förare VO / N1 / R1A Volvo 5:12,8 2:21,8 3:15,3
1     Robert Teiffel Kullings MS   940 12:49,1 8:33,8 32:12,8 4:11,2
 
67 122 A Kristoffer Karlsson SMK Trollhättan A-förare VO / N1/ R1A Volvo 5:08,3 2:22,6 3:16,5 10
1     Pierre Håkansson Bengtsfors MC   940 12:53,6 8:25,1 32:16,1 4:14,5
Entrant: O'Learys Racing
 
68 316 C Patrik Adolfsson Säffle MC C-förare VO / N1 / R1A Volvo 5:08,4 2:21,7 3:16,9
1     Fredrik Erixon Säffle MC   240 12:51,0 8:38,3 32:16,3 4:14,7
Entrant: Team Koskela Golv o Bygg
 
69 22 A Bosse Sundin Dals MK HRB 1976-1981 Volvo 4:59,0 2:24,9 3:25,0 31,1
2     Peter Karlsson Dals MK   242 12:59,5 8:29,3 32:17,7 4:16,1
 
70 86 A Jonas Björnvad Mälaröarnas MK A-förare 2 WD VW 5:07,6 2:25,6 3:36,0 2:50,7
40     Uffe Björnvad Mälaröarnas MK   Golf 12:57,6 8:12,0 32:18,8 4:17,2
 
71 23 A Lars Pettersson MK Kinda HRB 1976-1981 Volvo 4:56,4 2:19,8 3:18,9 35,4
3     Ulf Johansson MK Kinda   240 13:15,5 8:31,4 32:22,0 4:20,4
Entrant: Hycklinge Bensin o Service
 
72 125 A Mattias Olsson Fryksdalens MK A-förare VO / N1/ R1A Volvo 5:12,4 2:22,8 3:39,1 6,2
2     Tommy Lindholm Munkfors MC   940 12:44,6 8:23,4 32:22,3 4:20,7
 
73 310 A Markus Börjesson Älvbygdens MK A-förare 2 WD Volvo 5:04,5 2:32,1 3:23,6 2:59,6
41     Daniel Gustavsson Älvbygdens MK   940 12:53,4 8:34,1 32:27,7 4:26,1
 
74 20 A Jan Larsson Dals MK HRB 1976-1981 Volvo 4:59,7 2:26,0 3:18,5 43,1
4     Linus Larsson Dals MK   240 13:06,8 8:38,7 32:29,7 4:28,1
 
75 14 A Sven-Åke Angerd Norrahammars MK HRB 1966-1975 Ford 4:56,2 2:23,8 3:22,1
1     Niklas Johansson Anderstorps RC   Escort RS 2000 13:26,4 8:24,3 32:32,8 4:31,2
 
76 197 B Daniel Johansson Munkfors MC B-förare 2 WD Volvo 5:04,2 2:26,3 3:13,2 1:59,0
7     Suzanne Pedersen Hagfors MK   240 12:42,0 9:13,5 32:39,2 4:37,6
 
77 180 B Lars-Eric Fredriksson Degerfors RC B-förare 2 WD Volvo 5:08,2 2:20,1 3:22,2 1:59,7
8     Håkan Carlsson Degerfors RC   242 12:52,6 8:56,8 32:39,9 4:38,3
Entrant: Lejtorp Racing
 
78 190 B Hasse Ericsson Kullings MS B-förare 2 WD Volvo 5:07,4 2:17,4 3:12,6 2:01,1
9     Benny Larsson Kullings MS   940 12:38,1 9:25,8 32:41,3 4:39,7
 
79 142 B Andreas Pettersson MSK Hammaren B-förare VO / N1 / R1A Volvo 5:24,1 2:22,9 3:22,4 31,2
2     Linus Pichler MSK Hammaren   940 12:48,4 8:46,2 32:44,0 4:42,4
 
80 15 A Lasse Drotz Waxholms MK HRB 1966-1975 Volvo 5:00,9 2:23,1 3:24,9 17,5
2     Claes Rundlöf Waxholms MK   Amazon 13:26,1 8:35,3 32:50,3 4:48,7
Entrant: T.I.A. I Vaxholm
 
81 134 B Daniel Brorson Wäxjö MS B-förare VO / N1 / R1A Volvo 5:23,0 2:28,0 3:21,4 44,6
3     Jan Brorson Wäxjö MS   940 13:06,0 8:39,0 32:57,4 4:55,8
 
82 121 A Peter Elg Säffle MC A-förare VO / N1/ R1A Volvo 5:05,2 2:24,1 3:16,3 43,1
3     Peter Johansson Säffle MC   940 13:47,4 8:26,2 32:59,2 4:57,6
Entrant: AGI GULLABO RALLY 0486-21851
 
83 315 B Marcus Nilsson Ryds MK B-förare VO / N1 / R1A Volvo 5:17,7 2:26,6 3:23,6 52,3
4     Thomas Dahn Vetlanda RRC   242 13:07,9 8:49,3 33:05,1 5:03,5
 
84 166 C Tom Thomasson MK Ratten C-förare VO / N1 / R1A Volvo 5:19,4 2:23,8 3:23,4 50,6
2     Dan Levin MK Ratten   940 13:08,9 8:51,4 33:06,9 5:05,3
 
85 118 A Bengt Karlsson Götene MK A-förare 2 WD Volvo 5:12,4 2:26,1 3:23,7 3:41,5
42     Thomas Gustavsson Götene MK   240 13:24,3 8:43,1 33:09,6 5:08,0
 
86 146 C Emil Karlsson Hällefors MK C-förare VO / N1 / R1A Volvo 5:23,0 2:23,6 3:23,4 53,8
3     Mikael Schuster Hällefors MK   940 13:10,5 8:49,6 33:10,1 5:08,5
Entrant: Kjellbergs AB
 
87 154 C Markus Theorin Skillingaryds MK C-förare VO / N1 / R1A Volvo 5:27,8 2:28,9 3:21,8 1:04,1
4     Christian Larsson Tjust MK   940 13:12,9 8:49,0 33:20,4 5:18,8
Entrant: Bergfors snickerifabrik
 
88 2 B Carolina Jurå SMK Uppsala Tjej-RM Opel 5:03,3 2:26,8 3:42,4
1     Patrik Åhman Almunge MK   Ascona B 13:23,4 8:50,6 33:26,5 5:24,9
 
89 21 A Christer Nilsson SMK Trollhättan HRB 1976-1981 Opel 5:06,3 2:25,9 3:25,6 1:41,1
5     Lars Dahlberg SMK Trollhättan   Kadett 13:43,8 8:46,1 33:27,7 5:26,1
 
90 47 A Roger Brenemark Haninge MK A-förare 4 WD Mitsubishi 4:41,5 2:34,8 3:40,6 2:30 5:27,9
16     Björn Larsson Haninge MK   Lancer Evo V 12:10,4 7:52,2 33:29,5 5:27,9
 
91 130 B Lars Markusson Kullings MS B-förare VO / N1 / R1A Volvo 5:23,9 2:27,9 3:25,7 1:21,0
5     Per Markusson Kullings MS   940 13:26,5 8:49,8 33:33,8 5:32,2
 
92 131 B Andreas Westlund Kullings MS B-förare VO / N1 / R1A Volvo 5:40,7 2:33,0 3:27,1 1:23,1
6     Niclas Börjeson Kullings MS   940 13:11,0 8:44,1 33:35,9 5:34,3
 
93 4 C Petra Nordquist MK Kopparberg Tjej-RM Opel 5:05,3 2:20,3 3:24,7 14,1
2     Magnus Hermansson Hällefors MK   Kadett 14:02,1 8:48,2 33:40,6 5:39,0
Entrant: Ledin Motorsport
 
94 149 C Robert Blomberg SMK Trollhättan C-förare VO / N1 / R1A Volvo 5:21,6 2:25,5 3:32,1 1:25,7
5     Lars Andersson Dals MK   940 13:19,2 9:03,6 33:42,0 5:40,4
Entrant: O´Learys Racing
 
95 147 C Karl-Johan Borhammar Kullings MS C-förare VO / N1 / R1A Volvo 5:22,8 2:23,3 3:19,4 50 1:29,8
6     Andreas Dolfén Kullings MS   940 13:01,8 8:48,8 33:46,1 5:44,5
 
96 191 B Mikael Wallon SMK Kungsör B-förare 2 WD Volvo 5:17,7 2:22,8 3:22,6 3:10,4
10     Robin Hallman Kolsva MS   240 13:16,4 9:31,1 33:50,6 5:49,0
 
97 117 A Krister Johnsson Broby MK A-förare 2 WD Volvo 5:14,2 2:30,1 3:26,5 4:23,5
43     Emma Persson Broby MK   240 13:48,7 8:52,1 33:51,6 5:50,0
 
98 192 B Anton Samuelsson Katrineholms MK B-förare 2 WD VW 5:10,7 2:23,3 3:31,5 3:13,4
11     Janne Nilsson Katrineholms MK   Golf III 13:18,3 9:29,8 33:53,6 5:52,0
 
99 138 B Emil Kåberg Laxå MK B-förare VO / N1 / R1A Volvo 5:39,0 2:28,0 3:35,4 1:41,5
7     Fredrik Persson Laxå MK   940 13:18,5 8:53,4 33:54,3 5:52,7
Entrant: Team Copter
 
100 178 B Conny Rolfsson Laxå MK B-förare 4 WD Mitsubishi 5:31,8 2:39,9 3:26,3 3:21,5
5     Mikael Rolfsson Laxå MK   Evo V 13:14,7 9:04,7 33:57,4 5:55,8
 
101 10 A Thomas Theorin Anderstorp RC KRC -1965 >1300 Volvo 5:03,1 2:26,1 3:30,0
1     Thomas Waltersson Anderstorp RC   Amazon Sport 14:11,4 8:47,5 33:58,1 5:56,5
 
102 157 C Tobias Andersson Kullings MS C-förare VO / N1 / R1A Volvo 5:22,0 2:30,3 3:30,6 1:43,2
7     Andreas Andersson Kullings MS   940 13:35,9 9:00,7 33:59,5 5:57,9
 
103 1 B Lena Sandelius Göteborgs MF Tjej-RM Volvo 5:17,5 2:29,3 3:28,4 33,9
3     Erik Sandelius Göteborgs MF   940 13:43,7 9:01,5 34:00,4 5:58,8
Entrant: R Sandelius Bil AB
 
104 24 A Jan Hagberg Kinds MK HRB 1976-1981 Volvo 4:55,6 3:52,4 3:22,3 2:13,9
6     Per-Mikael Ekström Borås MK   242 13:19,4 8:30,8 34:00,5 5:58,9
 
105 119 A Pär Karlsson Lidköpings MSF A-förare VO / N1/ R1A Volvo 5:19,7 2:31,8 3:27,2 1:45,2
4     Ulf Axelsson Lidköpings MSF   940 14:05,3 8:37,3 34:01,3 5:59,7
 
106 177 B Urban Andersson Stenungsunds MS B-förare 4 WD Subaru 5:21,0 2:17,5 3:24,4 3:26,3
6     Christer Andersson Stenungsunds MS   Impreza 13:44,7 9:14,6 34:02,2 6:00,6
 
107 189 B Mikael Tengelin Nora MK B-förare 2 WD Volvo 5:04,4 2:19,6 3:27,6 3:22,4
12     Per-Erik Andersson Ludvika MS   242 13:32,9 9:38,1 34:02,6 6:01,0
 
108 321 A Klas-Göran Ryrlén Vänersborgs MK A-förare 2 WD Ford 5:18,1 2:27,5 3:23,2 10 4:38,2
44     Peter Hansson Vänersborgs MK   Escort RS 1600 13:23,0 9:24,5 34:06,3 6:04,7
 
109 152 C Oskar Lundmark Kullings MS C-förare VO / N1 / R1A Volvo 5:27,7 2:33,2 3:19,4 1:52,4
8     Johan Kempe Kullings MS   242 13:10,0 9:38,4 34:08,7 6:07,1
Entrant: BRAÅS ÅKERI AB
 
110 151 C Andreas Broberg Värmdö MK C-förare VO / N1 / R1A Volvo 5:38,6 2:31,6 3:37,5 1:53,3
9     Tobias Lis Värmdö MK   940 13:25,0 8:56,9 34:09,6 6:08,0
 
111 33 B Jesper Samuelsson Storfors MK Grupp E VW 5:08,6 2:30,9 3:37,0
1     Jan Adolfsson Finnskoga MK   Golf II 13:57,4 8:56,1 34:10,0 6:08,4
 
112 129 B Mats Johansson Göteborgs MF B-förare VO / N1 / R1A Volvo 5:33,4 2:32,6 3:29,5 2:01,8
8     Annette Andre Göteborgs MF   944 13:37,5 9:01,6 34:14,6 6:13,0
 
113 9 A Nils Bergquist Västerås MS KRC -1965 >1300 Volvo 5:10,9 2:27,8 3:30,8 17,2
2     Karl-Erik Magnusson Västerås MS   Amazon 122S 14:06,4 8:59,4 34:15,3 6:13,7
Entrant: Carfix Rallyteam
 
114 124 A Anton Suontausta Kolsva MS A-förare VO / N1/ R1A Volvo 5:10,4 3:53,4 3:23,7 2:01,4
5     Andreas Peters Kolsva MS   940 13:10,8 8:39,2 34:17,5 6:15,9
 
115 145 C Pontus Nilsson SMK Nyköping C-förare VO / N1 / R1A Volvo 5:26,2 2:27,1 3:26,8 2:02,0
10     Mathias Cederstam SMK Nyköping   940 13:33,9 9:24,3 34:18,3 6:16,7
 
116 16 B Gunnar Asplund Vaxholms MK HRB 1966-1975 Volvo 5:12,1 2:28,5 3:25,2 1:45,8
3     Olle Asplund Vaxholms MK   Amazon 14:11,4 9:01,4 34:18,6 6:17,0
 
117 156 C Håkan Olausson Stenungsunds MS C-förare VO / N1 / R1A Volvo 5:37,3 2:27,9 3:29,7 2:10,6
11     Anders Petersson Stenungsunds MS   240 13:39,3 9:12,7 34:26,9 6:25,3
 
118 32 A Carl Magnus Ivarsson Vara MK Grupp E Saab 5:14,4 2:30,6 3:36,9 17,7
2     Joakim Eklund Lidköpings MSF   9000 14:07,4 8:58,4 34:27,7 6:26,1
 
119 140 B Erik Stenberg Kullings MS B-förare VO / N1 / R1A Volvo 5:38,2 2:28,5 3:46,9 2:16,0
9     Annie Hellstadius Kullings MS   240 13:32,0 9:03,2 34:28,8 6:27,2
 
120 128 B Kristian Gustavsson MK Ran Askersund B-förare VO / N1 / R1A Volvo 5:44,4 2:36,7 3:32,5 2:17,2
10     Björn Gustavsson Hallsbergs MK   940 13:35,1 9:01,3 34:30,0 6:28,4
Entrant: Gustavsson Motorsport
 
121 153 C Johan Karlsson Kullings MS C-förare VO / N1 / R1A Volvo 5:46,2 2:38,4 3:32,8 2:16,4
12     Gustav Björkqvist Kullings MS   240 13:34,3 9:01,0 34:32,7 6:31,1
 
122 132 B Nicklas Gillberg Kullings MS B-förare VO / N1 / R1A Volvo 5:35,0 2:30,5 3:29,4 2:34,4
11     Oskar Hedén Kullings MS   740 13:46,8 9:25,5 34:47,2 6:45,6
 
123 34 B Max Nensén Gnesta MK Grupp E VW 5:14,0 2:29,5 3:43,3 39,7
3     Lucas Karlsson Gnesta MK   Golf 14:20,2 9:02,7 34:49,7 6:48,1
 
124 216 C Janne Eriksson Säffle MC C-förare 2 WD BMW 5:12,2 2:26,7 3:28,0
1     Håkan Johansson Säffle MC   325 14:11,2 9:33,3 34:51,4 6:49,8
 
125 220 J Henrik Johansson MK Kinda Ungdomsrally Volvo 5:19,2 2:22,7 3:25,9
1     John Wärnelius MK Kinda   940 14:13,2 9:30,7 34:51,7 6:50,1
Entrant: Hycklinge Bensin o Service
 
126 313 C Henrik Johansson Dals MK C-förare VO / N1 / R1A Volvo 5:32,4 2:27,1 3:31,2 2:37,8
13     Lars Hansen Sotenäs MK   244 14:08,6 9:14,8 34:54,1 6:52,5
 
127 141 B Oscar Johansson SMK Nyköping B-förare VO / N1 / R1A Volvo 6:48,3 2:29,3 3:21,5 2:42,2
12     Martin Andersson Götene MK   940 13:14,7 9:01,2 34:55,0 6:53,4
 
128 302 A Christian Svensson Anderstorps RC Grupp E Volvo 5:20,1 2:34,8 3:39,7 45,7
4     Emelie Mortensen Skillingaryds MK   740 14:16,5 9:04,6 34:55,7 6:54,1
 
129 18 C Håkan Stålberg Waxholms MK HRB 1966-1975 Volvo 5:15,5 2:37,0 3:57,7 2:40,4
4     Anton Stålberg Waxhols MK   142 14:14,0 9:09,0 35:13,2 7:11,6
 
130 12 A Hans Nilsson Hyllinge MS HRB 1966-1975 Volvo 5:28,8 2:30,9 3:34,7 2:48,8
5     Rolf Rodahl Hyllinge MS   142 14:34,0 9:13,2 35:21,6 7:20,0
 
131 155 C Jimmy Karlsson Kullings MS C-förare VO / N1 / R1A Volvo 5:46,7 2:36,6 3:35,7 3:05,9
14     Mikael Karlsson Kullings MS   940 14:04,2 9:19,0 35:22,2 7:20,6
 
132 7 C Frida Axelsson Skillingaryds MK Tjej-RM VW 5:23,5 2:30,0 3:41,2 2:06,4
4     Per Uddesson Södra Sunnerbos MK   Golf 2 14:38,3 9:19,9 35:32,9 7:31,3
 
133 3 C Evelina Olofsson Hofors MS Tjej-RM Opel 5:21,8 2:27,5 3:29,6 2:07,8
5     Lars Gustafsson Hofors MS   Corsa A 14:50,9 9:24,5 35:34,3 7:32,7
Entrant: Hofors Autoservice ab
 
134 311 C Tomas Sjöberg Sotenäs MK C-förare VO / N1 / R1A Volvo 5:50,3 2:32,4 3:38,5 3:24,4
15     Tommy Stjern MK Trophy   244 14:12,3 9:27,2 35:40,7 7:39,1
Entrant: MA Motorsport
 
135 126 A Pierre Andersson V:a Östergötlands MK A-förare VO / N1/ R1A Suzuki 5:36,1 2:34,7 3:40,6 3:25,4
6     Daniel Andersson V:a Östergötlands MK   Swift 14:22,0 9:28,1 35:41,5 7:39,9
 
136 165 C Mikael Johansson Stenungsunds MS C-förare VO / N1 / R1A Volvo 5:55,0 2:34,6 3:35,4 3:28,8
16     Henrik Johansson Stenungsunds MS   240 14:07,5 9:32,6 35:45,1 7:43,5
 
137 209 B Mikael Lindwall Norrköpings MK B-förare 2 WD Volvo 4:55,6 2:19,6 3:16,9 5:06,7
13     Magnus Jemsö SMK Valdemarsvik   242 15:33,4 9:41,4 35:46,9 7:45,3
 
138 158 C Pontus Jardstedt Kullings MS C-förare VO / N1 / R1A Volvo 5:47,3 2:35,1 3:30,6 3:30,7
17     Peter Svensson Kullings MS   240 14:24,2 9:29,8 35:47,0 7:45,4
 
139 213 C Christian Gabrielsson SMK Nyköping C-förare 2 WD Volvo 4:59,3 2:20,3 3:21,7 20 1:01,7
2     Jonas Eriksson SMK Nyköping   242 14:41,6 10:10,2 35:53,1 7:51,5
 
140 319 B Martin Karlsson Alingsås MK B-förare 2 WD Opel 5:05,4 2:22,0 3:26,4 5:18,9
14     Christopher Sundberg Falköpings MK   Ascona B 15:33,1 9:32,2 35:59,1 7:57,5
 
141 217 C Marcus Johnsson Katrineholms MK C-förare 2 WD Ford 5:29,7 2:27,3 3:35,7 1:08,5
3     Mathias Johnsson Katrineholms MK   Fiesta ST 14:34,4 9:52,8 35:59,9 7:58,3
 
142 196 B Tomi Juntunen SMK Trollhättan B-förare 2 WD VW 5:10,8 2:22,2 3:27,0 5:24,4
15     Patrik Nyman Dals MK   Golf 13:34,8 11:29,8 36:04,6 8:03,0
 
143 212 C Mattias Sundberg Munkfors MC C-förare 2 WD Volvo 5:09,0 2:20,5 3:30,0 20 1:14,3
4     Conny Johansson Munkfors MC   940 14:48,0 9:58,2 36:05,7 8:04,1
 
144 26 B Lennart Stocker Värmdö MK HRB 1976-1981 Opel 5:32,8 2:34,2 3:40,8 4:31,5
7     Lars Fyrby MK Rimo   Ascona B 14:36,0 9:54,3 36:18,1 8:16,5
 
145 211 C Anders Larsson Stenungsunds MS C-förare 2 WD Volvo 5:13,5 2:27,8 3:26,8 1:27,9
5     Ulf Örnqvist Stenungsunds MS   940 15:18,1 9:53,1 36:19,3 8:17,7
 
146 167 C Roger Hallengren Kullings MS C-förare VO / N1 / R1A Volvo 5:48,6 2:40,3 3:48,7 4:14,9
18     Susanne Hallengren Kullings MS   242 14:43,4 9:30,2 36:31,2 8:29,6
 
147 35 B Simon Komulainen Wäxjö MS Grupp E SEAT 5:42,0 2:36,2 3:49,4 2:32,0
5     Andreas Sigfridsson Wäxjö MS   Ibiza 14:58,9 9:35,5 36:42,0 8:40,4
 
148 219 C Tage Lundgren Stenungsunds MS C-förare 2 WD Volvo 5:26,8 2:29,2 3:34,1 1:52,9
6     Stefan Larsson Dals MK   242 15:21,2 9:53,0 36:44,3 8:42,7
 
149 225 J Pontus Åhman Almunge MK Ungdomsrally Opel 5:23,6 2:43,7 3:48,3 1:58,0
2     Mikael Åhman Almunge MK   Corsa B 14:54,1 10:00,0 36:49,7 8:48,1
 
150 38 C Cerry Olsson Älvbygdens MK Grupp E Volvo 5:40,2 2:35,1 3:53,0 2:41,6
6     Tommy Andersson Älvbygdens MK   940 15:10,8 9:32,5 36:51,6 8:50,0
 
151 318 B Jonas Enderlein Stenungsunds MS B-förare 2 WD Volvo 5:37,6 2:30,8 3:34,9 6:17,5
16     Jonas Holm Laxå MK   242 14:04,5 11:09,9 36:57,7 8:56,1
 
152 162 C Joakim Johansson Kullings MS C-förare VO / N1 / R1A Volvo 6:20,0 2:40,5 3:48,2 20 4:55,8
19     Philip Gusafsson Kullings MS   940 14:31,5 9:31,9 37:12,1 9:10,5
 
153 144 B Lars-Gunnar Gustavsson Hällevadsholms MK B-förare VO / N1 / R1A Volvo 6:03,1 2:38,8 3:50,2 5:04,1
13     Jan-Åke Bill Hällevadsholms MK   242 14:48,5 9:56,3 37:16,9 9:15,3
 
154 8 C Erika Söderman Mora MK Tjej-RM Opel 5:40,3 2:41,5 3:51,5 3:52,4
6     Henrik Hamberg Mora MK   Calibra 15:15,8 9:49,8 37:18,9 9:17,3
 
155 6 C Linda Sjölin Flens MS Tjej-RM VW 5:57,0 2:37,8 3:54,7 4:13,0
7     Josefina Hellkvist Hallsbergs MK   Golf Mk3 15:21,8 9:48,2 37:39,5 9:37,9
Entrant: Carfix Rallyteam
 
156 37 C Ulf Hummel Älvbygdens MK Grupp E VW 5:40,3 2:41,9 3:57,3 3:33,2
7     Anne Hummel Älvbygdens MK   Golf 2 15:36,6 9:47,1 37:43,2 9:41,6
 
157 227 J Jim Johansson Skövde MK Ungdomsrally Volvo 5:34,5 2:37,1 3:58,1 2:54,8
3     Bruno Arvidsson Skövde MK   244 15:33,4 10:03,4 37:46,5 9:44,9
 
158 223 J Eddie Lundqvist Sandvikens MK Ungdomsrally Volvo 5:38,7 2:33,9 3:59,5 2:58,2
4     Hans-Olov Andersson Sandvikens MK   240 15:31,4 10:06,4 37:49,9 9:48,3
 
159 42 C Bengt Johansson Toarps MK Grupp E VW 5:45,3 2:38,9 4:04,2 3:45,6
8     Rickard Holtemark Toarps MK   Golf Mk1 15:25,4 10:01,8 37:55,6 9:54,0
 
160 204 B Daniel Johansson SMK Trollhättan B-förare 2 WD Opel 5:08,0 2:24,0 3:24,7 7:31,2
17     Tomas Bryngelsson SMK Trollhättan   Kadett GSI 16:44,9 10:29,8 38:11,4 10:09,8
 
161 17 C Martin Miles Götene MK HRB 1966-1975 Volvo 5:51,3 2:47,6 3:32,4 20 5:51,7
6     Lennart Gustavsson Skillingaryds MK   142 15:58,5 9:54,7 38:24,5 10:22,9
 
162 39 C Alexander Kolbert Vara MK Grupp E Volvo 6:00,8 2:42,1 4:00,0 4:36,5
9     Joakim Ljungkvist Götene MK   740 15:16,8 10:46,8 38:46,5 10:44,9
 
163 203 B Richard Hartzell Norrköpings MK B-förare 2 WD VW 5:13,4 2:30,6 3:27,1 8:15,0
18     Mikael Andersson Norrköpings MK   Golf 17:22,0 10:22,1 38:55,2 10:53,6
 
164 41 C Erik Johansson Falköpings MK Grupp E VW 5:55,6 2:41,5 4:23,4 5:00,2
10     Rolf Johansson Tibro MK   Golf 16:03,1 10:06,6 39:10,2 11:08,6
 
165 222 J Victor Johansson MK Kinda Ungdomsrally Volvo 5:17,8 2:29,5 3:40,0 4:21,3
5     Hans Gustafson MK Kinda   940 17:06,2 10:39,5 39:13,0 11:11,4
Entrant: HG-Trafik AB
 
166 207 B Stefan Grönberg Dals MK B-förare 2 WD Opel 5:36,9 2:30,3 3:28,4 8:43,1
19     Rolf Isaksson Dals MK   Ascona B 17:21,1 10:26,6 39:23,3 11:21,7
 
167 43 C Kjell Larsson Vara MK Grupp E VW 6:03,3 2:45,6 4:15,5 5:14,8
11     Jan Larsson Vara MK   Jetta 15:54,7 10:25,7 39:24,8 11:23,2
 
168 5 C Jonna Eson Brådhe Mälaröarnas MK Tjej-RM Peugeot 7:11,4 2:53,6 3:47,0 6:25,2
8     Nina Jonasson Wäxjö MS   309 16:25,6 9:34,1 39:51,7 11:50,1
 
169 303 C Stefan Ivarsson Tjörns MF Grupp E Saab 6:15,9 2:52,5 4:16,8 6:16,1
12     Camilla Andersson Tjörns MF   99 16:35,1 10:25,8 40:26,1 12:24,5
 
170 163 C Pär-Olof Stahlgård Stenungsunds MS C-förare VO / N1 / R1A Volvo 12:34,9 2:35,5 3:44,2 10:54,2
20     Ann-Charlotte Jonasson Stenungsunds MS   242 14:48,4 9:27,5 43:10,5 15:08,9
 
171 36 C Lars Engkvist Lidköpings MK Grupp E VW 6:35,7 2:59,9 4:46,9 9:45,1
13     Lina Glaning Lidköpings MK   Golf 2 17:57,1 11:35,5 43:55,1 15:53,5
 
172 228 J Tobias Pettersson V:a Östergötlands MK Ungdomsrally Volvo 6:16,7 2:51,2 4:08,6 11:26,9
6     Åke Kjellgren V:a Östergötlands MK   240 21:16,4 11:45,7 46:18,6 18:17,0
Entrant: Team KåCe Bilservice
 
60 A Markus Hällbo Säters MK A-förare 4 WD Mitsubishi 4:42,0 2:08,1 3:07,3
    Mikael Johansson Vansbro MK   Lancer Evo IX 11:39,5 Brutit
 
59 A Niklas Karlsson Värmdö MK A-förare 4 WD Mitsubishi 4:59,4 2:07,7 3:04,0
    Andreas Johansson Eskilstuna MK   Evo IX 11:44,9 Brutit
Entrant: JRM Racing AB
 
174 B Mattias Lindberg Vänersborgs MK B-förare 4 WD Subaru 4:57,7 2:22,2 3:15,6
    Marcus Bengtsson Vänersborgs MK   Impreza 12:45,1 Brutit
 
120 A Per-Ola Thörnberg Vetlanda RRC A-förare VO / N1/ R1A Volvo 5:03,0 2:25,1 3:17,6
    Oscar Almkvist Vetlanda RRC   940 12:53,5 Brutit
 
194 B Joakim Smedberg Götene MK B-förare 2 WD Volvo 5:17,2 2:23,1 3:20,0
    Sonny Torgrimsson Tidaholms MK   242 13:22,5 Brutit
 
188 B Erik Eriksson Kinds MK B-förare 2 WD Volvo 5:07,8 2:18,6 3:15,8
    Inge Petersson Skillingaryds MK   242 14:55,8 Brutit
 
19 C Johan Arwidson Falköpings MK HRB 1966-1975 Volvo 5:17,0 2:47,3 3:34,8
    Jonas Fredriksson Falköpings MK   142 14:16,5 Brutit
 
164 C Christian Johansson SMK Trollhättan C-förare VO / N1 / R1A Volvo 5:47,9 2:35,9 3:40,5
    Kim Granlund SMK Trollhättan   240 14:14,2 Brutit
 
221 J Gustav Thorsell Rasbo MK Ungdomsrally Suzuki 5:21,0 2:36,0 3:48,5
    Barbro Kulling Thorsell Rasbo MK   Swift GTI 14:52,4 Brutit
 
210 C Håkan Andersson Dals MK C-förare 2 WD Opel 5:31,0 2:28,2 3:32,1
    Simon Andersson Dals MK   Ascona 15:58,1 Brutit
 
127 B Jesper Ödberg Falköpings MK B-förare VO / N1 / R1A Suzuki 5:35,5 2:32,0 3:27,8
    Fredrik Palm Skara MK   Swift 20:33,4 Brutit
 
208 B Anton Brorsson Jämtlands MK B-förare 2 WD VW 5:00,0 2:21,8 3:18,2
    David Arhusiander Jämtlands MK   Golf II 23:46,2 Brutit
 
76 A Leif Peterson Göteborgs MF A-förare 2 WD Toyota 4:38,4 2:15,9 3:12,3
    Toni Sundkvist SMK Motala Bil   Corolla Brutit
Entrant: TRACTIVE
 
52 A Christian Johansson Vara MK A-förare 4 WD Subaru 4:42,5 2:09,7 3:19,2
    Martin Svensson SMK Trollhättan   Impreza Brutit
 
205 B Kent Johansson Skövde MK B-förare 2 WD Volvo 5:02,3 2:20,0 3:17,3
    Andreas Karlsson Falköpings MK   242 Brutit
 
199 B Robert Scholander SMK Eksjö B-förare 2 WD Citroën 5:05,7 2:21,1 3:20,3
    Patrik Knutsson Nässjö MK   C2 R2 Max Brutit
 
13 A Bosse Wallman Karlskrona AK HRB 1966-1975 Opel 4:58,7 2:27,4 3:21,9
    Bengt Paulsson Gullabo RC   Ascona Brutit
 
214 C Anders Elofsson Laxå MK C-förare 2 WD Volvo 5:12,2 2:20,3 3:24,2
    Magnus Lindqvist Laxå MK   240 Brutit
 
202 B Oskar Nilsson Wäxjö MS B-förare 2 WD Volvo 5:21,2 2:22,7 3:18,6
    Daniel Wieslander Wäxjö MS   940 Brutit
 
54 A Johan Rudengren Eskilstuna MK A-förare 4 WD Mitsubishi 5:05,7 2:10,6 3:48,7
    Christer Johansson Flens MS   Evo X / R4 Brutit
Entrant: Sandå Sverige
 
224 J Tobias Isaksson Laxå MK Ungdomsrally VW 5:15,0 2:34,8 3:35,1
    Per Hansson Laxå MK   Golf 2 Brutit
Entrant: EMS FINNERÖDJA AB
 
28 B Claes Alfredsson Stenungsunds MS HRB 1976-1981 Opel 5:13,7 2:25,3 3:38,9 10
    Monica Alfredsson Stenungsunds MS   Ascona B Brutit
 
215 C Thomas Dahlström Dals MK C-förare 2 WD VW 5:19,9 2:29,6 3:38,8
    Rustan Hagstedt Kils MK Bil   Golf III Brutit
 
143 B Kjell Hansson Dals MK B-förare VO / N1 / R1A Volvo 5:41,5 2:34,6 3:28,9
    Bo Pedersen Stenungsunds MS   242 Brutit
 
226 J Dennis Persson Laxå MK Ungdomsrally Volvo 5:33,5 2:35,8 3:47,5
    Christoffer Johnsson-Standar Laxå MK   940 Brutit
 
306 A Håkan Svensson Fägre MK A-förare 4 WD Mitsubishi 5:15,0 2:16,0 3:21,0 1:10
    Ida Hegge Vara MK   Lancer Evo VII Brutit
 
27 B Håkan Lindh Laxå MK HRB 1976-1981 Volvo 5:11,1 3:25,3 3:41,2
    Anette Åhman Almunge MK   242 Brutit
Entrant: HL Service i Laxå AB
 
312 C Christoffer Gunnarsson Fägre MK C-förare VO / N1 / R1A Volvo 5:58,6 2:38,5 3:49,2
    Mattias Olsson Fägre MK   244 Brutit
 
160 C Lars Olsson SMK Trollhättan C-förare VO / N1 / R1A Volvo 6:07,9 2:38,0 3:48,2
    Christine Sager SMK Trollhättan   242 Brutit
 
230 J Mattias Rutgersson Stenungsunds MS Ungdomsrally Volvo 6:45,0 3:06,5 4:41,1
    Bjarne Rutgersson Stenungsunds MS   262 Brutit
 
55 A Eric Johansson SMK Nyköping A-förare 4 WD Mitsubishi 4:47,8 2:08,2
    Mikael Kjellgren Laxå MK   Lancer Brutit
 
62 A Robin Friberg Ludvika MS A-förare 4 WD Mitsubishi 4:52,2 2:11,6
    Stefan Gustavsson Ludvika MS   Evo Brutit
Entrant: Eljas motorsport
 
103 A Anders Lindström Kristianstads MK A-förare 2 WD Volvo 4:48,8 2:21,4
    Roger Andersson Kristianstads MK   242 Brutit
Entrant: GUNNARS MOTORSPORT
 
135 B Johan Gunnarsson Tjust MK B-förare VO / N1 / R1A Volvo 5:10,7 2:29,4
    Martin Axelsson Östergyllen RC   940 Brutit
 
150 C Magnus Eriksson Laxå MK C-förare VO / N1 / R1A Volvo 5:42,3 2:37,4
    Morgan Eriksson Laxå MK   940 Brutit
Entrant: EMS Finnerödja AB
 
148 C Tore Bigsten Götene MK C-förare VO / N1 / R1A Volvo 5:48,8 2:37,5
    Torbjörn Fagerlind Götene MK   940 Brutit
 
201 B Roy Skaug NMK Trøgstad B-förare 2 WD Ford 5:05,3
    Roar Sundsten NAF Asker o Baerum   Escort Brutit
 
206 B Reine Vitikainen SMK Trollhättan B-förare 2 WD VW 5:12,8
    Carl Örberg SMK Trollhättan   Golf Mk2 Brutit
 
139 B Jonas Thorsell Falköpings MK B-förare VO / N1 / R1A Volvo 5:21,6
    Jens Thorsell Falköpings MK   940 Brutit
Entrant: LEJTORP RACING
 
168 C Mikael Johansson SMK Trollhättan C-förare VO / N1 / R1A Volvo 5:35,7
    Michaela Johansson SMK Trollhättan   240 Brutit
 
161 C Erik Karlström Nässjö MK C-förare VO / N1 / R1A Volvo 5:37,4
    Linus Högman Skepptuna MK   240 Brutit
 
11 C Ingvar Svensson Kullings MS KRC -1965 >1300 Volvo 5:38,3
    Jan Gotting Kullings MS   Amazon Brutit
 
40 C Johan Brorson Dals MK Grupp E Saab
    Joakim Tollesson Dals MK   99 Brutit
 
69 A Jonas Johansson MK Ran A-förare 2 WD Toyota
    Martin Holmdahl MK Ran   Corolla Brutit
 
133 B Joakim Nilsson Åtvidabergs MK B-förare VO / N1 / R1A Volvo
    Thomas Tholander Åtvidabergs MK   242 Brutit
 
169 C Jesper Tideman Älvbygdens MK C-förare VO / N1 / R1A Volvo
    Antti Hakamäki Älvbygdens MK   240 Brutit
 
171 B Fredrik Åhs Västerås MS B-förare 4 WD Mitsubishi
    Micke Söderberg Västerås MS   Lancer Evo VIII Brutit
Entrant: Dokumentsystem I Mälardalen AB
 
193 B Peter Bornegård Teknis MC B-förare 2 WD Ford
    Hans Jonsson Nora MK   Escort RS 2000 Brutit
 
200 B Richard Herbertsson Kullings MS B-förare 2 WD VW
    Marcus Blomqvist Kullings MS   Golf Mk 2 Brutit
 
301 A Rune Nilsson SMK Hörby HRB 1966-1975 Opel 4:57,4 3:52,2
    Nicklas Ohlsson Karlskrona AK   Ascona A 14:11,4 9:01,4 Excluded/Time limit
 
218 C Roland Begtsson Stenungsunds MS C-förare 2 WD Opel 5:41,0 2:37,1
    Karin Bengtsson Stenungsunds MS   Ascona Excluded/Time limit
 

Valid HTML 4.01! Valid CSS!